NASDS Eğitim Felsefesi

NASDS Eğitim Felsefesi NASDS Dive Safe Programı, dünyanın en etkin tasarlanmış ve test edilmiş dalış eğitim sistemidir. Dive Safe Dalış üçgeni - Bilgi - Beceri - Ekipmanlar - NASDS Dive Safe Programının anahtarıdır.

NASDS her adımda öğrenciyi bir sonraki beceri düzeyi için hazırlar. Böylece öğrenci gerekli fiziksel ve zihinsel becerilerini geliştirerek daha güvenli bir dalgıç olur.

NASDS Dive Safe programları size dalışın tüm heyecanını vermek için tasarlanmıştır ve eğlenceli dalış sunmak için vardır. Doğru bilgi, beceri ve donanım ile, tüplü dalış ömür boyu sürecek maceralardan biri olabilir.

NASDS Change of Order Rule / NASDS Sıranın Değişmesi Kuralı;

Eğitmenlerin yetkisinde olan bu kural, NASDS eğitim programı gerekliliklerinin, öğrenci ihtiyaçları, çevresel koşullar, eğitim ortamının uygunluluğuna göre şekillenmesini içerir. Buradaki yaklaşım; program içeriğinin değişmesini değil, yukarıdaki şartlara göre sıranın değişmesini belirtir. Programın tamamlanması için her şartta programın 100%’ünün tamamlanması şartı geçerlidir.

Bu kural aynı zamanda her bir eğitmenin kendi eğitim sitilini oluşturmasını destekler. Ancak bu NASDS’in onaylamadığı ilave becerileri programa dahil etmek şeklinde anlaşılmamalıdır. Her bir programda verilmesi gereken teorik ve pratik eğitimler, programa ait eğitmen manuelinde verilmiştir. Özellikle becerilerde ilave beceriler eklenmemelidir. Eğitmen, burada ihtiyaç olunan beceri tekrarı sayısı, açık denize hazırlık için gerekli sınırlı su dalışı sayısına kendi karar verebilir.